Sen hiç melek gördün mü?..


Sen hiç melek gördün mü?.. öteler sana hiç seslendi mi mesela… Allah’ın/Rabbinin selamını getirdi mi sana gülümseyerek bir melek… sonra sıktı mı seni sıkı sıkı canın çıkarcasına… bir emir verip şaşkın korkmuş bakarken sen sana değerli olduğunu hissettirdi mi mesela… her şeyden kafanı çevirdiğinde her şeyde onu gördün mü?.. sardı mı tüm bedenini titrercesine meleğin ona ait olmayan sözleri.. ama sana özel, bana özel, kâinata özel olan sözleri.. titredikten sonra üşüdün mü mesela… Sevdiceğinden üstünü örtmesini istedin mi korkuyla..

Sen hiç melekle arkadaş, yoldaş oldun mu!.. sadece inancınız aynıya olduğundan dolayı sararken seni,  konuşurken seninle hayretle yuvarlanırcasına dağların yamacından uçarak koştun mu mesela.. sonra dönüp arkana baktığında semada gördüğün o değil de neydi… nasıl oluğunu bilemediğim kanatlarını ufukta açıp sadece sana gösterdi mi bir melek.. bir melek ki: en şükela..

Sen hiç meleğini içinde hissettin mi… rüyanda gördün.. bir çıngırak sesinde duydun mu?.. bunlar olurken bedeninin her zerresi ayrı ayrı acıdı mı mesela… insan içinde insan gibi yanına sokulup sonra da diyeceğini deyip gitti mi bir melek sana… arkasından bakarken anlattın mı onu insanlara…

Sana bir melek hiç semaları gezdirdi mi mesela… her bir yerini tek tek anlatarak… sırf sen mutlu ol, umudunu kaybetme diye.. üzülmene dayanamayan bir sevgiliye götürürken seni tüm samimiyetiyle.. gidebildiği yere kadar rehber olmadı mı sana..

Sana bir melek hiç en güzel hediyeyi verdi mi… hani üzülmüştün de hani kahrolmuştun üzüntünden neredeyse.. işte o zaman senin bunu yaşamana dayanamayacak bir sevgiliye götürdü mü seni… o sevgili ki sana meleği gönderen.. o sevgili ki göğsünü genişleten… o sevgili ki sana darılmayıp seni asla yalnız bırakmayan… bırakmayacak olan… ve şimdi ruhunu teslim ettiğinde yanında olduğun…

Bir melek sana hiç yalnızlığını hissettirmemek için çabaladı mı… insanlar daha yanında değilken daha etrafında kimsecikler yokken o seni sarıp sarmalayarak güç kattı mı gücüne.. sözüne.. o yanındayken kendini mübarek hissettirdi mi sana… insanların sana mecnun deyip dalga geçtiği bir ortamda sevgilinden hediyen bir o yok muydu yanında ötelere ait… seni bu dünyanın faniliğinden uzaklaştıran… geçici, üç günlük dünyada yaşadığını onu her gördüğünde hissettiğin bir melek geldi mi sana?..

Peki sen hiç bir meleği hissettin mi içinde ya da meleği hisseden birini hissettin mi söyle…

Ben onu bunu bilmem ben de melek görmedim sonuçta. Ama melek gören birini seviyorum onu seveni sevdiğimden dolayı..

Submit a comment

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s