Hiç Bitmeyen Hikaye (4)


Yazinin ilk kismi icin tiklayin.

“Her idealist adamın saf bir tarafı olur.’’  Sezai Karakoç

Delikanlı beysbol şapkasını sehpanın üzerine koymuş. Kendine sorduğu tek soru “şimdi ben ne yapacam.’’imiş. Günlerdir kafasını yorduğu sorunun cevapsız aramalar kadar cevapsız kaldığını görmek bunalımını arttırıyormuş. Yeni bir hayat… Yeni bir tarz… Yeni bir jargon… modifiye olmayı bekleyen bir şahin kadar sabırsız, avını seçemeyen aslan kadar ihtiyar hissediyormuş. Şahin ne kadar doğan görünümünde olsa da şahindir en nihayetinde kolay olmamış delikanlının şahinlikten istifa etmesi.

Hedefinden sapan kurşun elbette birilerinin canını fena halde yakacaktır. Ama asıl canı yanan kurşunun sahibidir. İdea boşluğunu kültür, sanat, sosyal faaliyet ve bir takım ıvır zıvırlarla doldurmaya başlamış bizim delikanlı. “Sanat ne kadar soylu, büyük, basit ve güzelse sanatçı o kadar küçük, küçümsenen, reddedilendir.’’sözünü kendisine şiar edinmesi biraz zaman almış. Çünkü burası başka aga demişler çokbilmişler. Bizim saftirik sürüdeki mantığı atamadığı için yine vakit kaybetmiş.

Delikanlı bir ata binmiş. At son sürat koşuyormuş. Adeta taylıktan yeni çıkmış bir hali varmış. Sadece koşuyormuş. Duruyor dinleniyor sonra yine koşuyormuş. Sonunda bir gün çatlamış. Delikanlı atla beraber yere yığılmış. O an için her şey kararmış. Sadece ona uzanan bir el görmüş. İki seçenek varmış: biri o ele tutunup ayağa kalkmak ve elin sahibine el açmakmış. İkinci seçenek ise kendi ayakları üzerine kalkıp atını gömmek ve yeni bir at alıp koşmaya devam etmekmiş. Çünkü delikanlının en iyi bildiği şey düşse de atını kaybetse de yola devam etmekmiş. Peki delikanlı ne yapmış?

Bölüm sonu

2 comments

  • napmış aga? 🙂 arkası yarın gibi… 🙂 tekmili birden kaç bölüm bunun? 🙂

    ikinci seçenek orjinalmiş. evet. bu parçada emek var.

Submit a comment

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s